Sesję otworzył przewodniczący, witając burmistrza Rafała Dąbrowskiego oraz zastępców, radnych, pracowników urzędów i nauczycieli. Stwierdzono prawomocność obrad z obecnością 21 radnych.
Proponowany porządek obrad obejmował: otwarcie sesji, zmiany do porządku obrad, przyjęcie protokołu z pierwszej sesji, sprawozdanie z działalności międzysesyjnej, przedstawienie projektu Młodzieżownia, debatę nad projektem oraz zamknięcie sesji. Nie zgłoszono uwag do porządku obrad.
Protokół z pierwszej sesji został przyjęty jednogłośnie, z 21 głosami za, bez głosów przeciwnych i wstrzymujących się.
Przewodniczący przedstawił sprawozdanie z działalności Młodzieżowej Rady, które obejmowało m.in. udział w charytatywnych wydarzeniach, warsztatach, szkoleniach oraz spotkaniach z burmistrzem i dyrektorem Centrum Kultury. Podkreślono aktywność radnych w różnych projektach i działaniach na rzecz młodzieży.
Burmistrz Rafał Dąbrowski wyraził uznanie dla pracy Młodzieżowej Rady i podkreślił znaczenie projektu Młodzieżownia jako przestrzeni dla młodzieży. Zaznaczył, że ich zaangażowanie jest kluczowe dla sukcesu tego projektu.
Radny Artur Luczek opisał Młodzieżownię jako przestrzeń relaksu i aktywności dla młodzieży. Radna Julia Lędzion przedstawiła aranżację przestrzeni, dzieląc ją na strefy chill i nauki, z różnymi udogodnieniami. Radna Julia Fryczyńska omówiła planowane działania na otwarcie Młodzieżowni, które ma być pełne atrakcji, w tym konkursów i warsztatów.
Otworzono dyskusję na temat projektu Młodzieżownia, zapraszając gości do dzielenia się pomysłami i wizjami. Pojawiły się sugestie dotyczące bezpieczeństwa młodzieży i aktywności animatorów. Pani Magda, nowa animatorka, opowiedziała o swoim zaangażowaniu i planach na współpracę z młodzieżą.
Na zakończenie sesji przewodnicząca podziękowała wszystkim za aktywność i zaangażowanie. Zaznaczyła, że Młodzieżownia ma potencjał, by stać się ważnym miejscem dla młodzieży w Ostródzie. Sesja została zamknięta, a uczestnicy zostali zachęceni do dalszej współpracy.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.